Kelionė į Lenkiją su kemperiu: maršrutas visai šeimai

Tipas: Pramoginė

Atstumas: 1976 km

Sudėtingumas: 1/4

Kelionė į Lenkiją su kemperiu: maršrutas visai šeimai

Google Maps nuoroda

Atostogos su šeima yra laikas, kurio mes laukiame visus metus – tai proga pabėgti nuo kasdienybės ir mėgautis kokybišku laiku su savo artimaisiais. Vaikams tai yra puiki proga pažinti pasaulį, o suaugusiems – pasipildyti energijos. O kaip padaryti šias atostogas dar įsimintinesnes? Atsakymas yra paprastas: kelionė su kemperiu!

Kelionės su kemperiu patogumai yra neišskiriami: jūsų namai visada su jumis, nereikia vargti su viešbučių rezervacija ar ieškoti maitinimosi vietų – jūs esate visiškai laisvi ir nepriklausomi. Bet kodėl pasirinkti Lenkiją? Šis kaimyninė šalis pasižymi įvairiapusiška gamta, turtinga istorija ir nuostabiais kultūros objektais. Vaikų atostogų metu jūs galėsite aplankyti daugybę vaikams skirtų atrakcionų, muziejų, tematinių parkų ir kitų įdomių vietų, kurios užtikrins, kad jūsų atostogos būtų nepakartojamos.

Įsivaizduokite rytą, kai budi miško glūdyje, girdite paukščių čiulbėjimą ir užuot skubėję pasiruošti, galite ramiai išgerti puodelį kavos prie kemperio durų. Dienos planas yra visiškai jūsų rankose, ir nesvarbu, ar norite tyrinėti kultūros paveldą, mėgautis gamta ar tiesiog leisti dieną vaikams žaisti kur nors šalia upelio – viskas įmanoma!

Šiame maršrute pasidalinsime geriausių vietų Lenkijoje rekomendacijomis , kurias verta aplankyti su kemperiu per vaikų atostogas. Pasiruoškite įdomiai kelionei ir išskirtinėms patirtims, kurias galite patirti tik su kemperiu!

 

1 Lenkija – kelionės pradžia

Rekomenduojamas dienų skaičius: 1

 

Kelionę pradėkite judėdami link Lenkijos. Pirmoji stotelė – Koperniko mokslo muziejus. Tai tikrų tikriausias žinių lobynas.

Čia kiekvienas lankytojas, nepriklausomai nuo savo amžiaus, atras kažką naujo. Koperniko mokslo centre galite apsilankyti parodose, kuriose daugelį „eksponatų“ galima paliesti ir, tikrąja šio žodžio prasme, išbandyti patiems. Centre taip pat galite apsilankyti Robotų teatro bei Aukštos įtampos teatro spektakliuose arba sudalyvauti moksliniuose eksperimentuose. Jūsų taip pat laukia mini dirbtuvės centro laboratorijose bei kvapą gniaužiantys pojūčiai viename moderniausių planetariumų Lenkijoje. Pailsėti po gausybės įspūdžių galite centre esančioje valgykloje Wiem, kavinėje Blue Sky arba poilsio zonoje. Mokslo krautuvėlėje rasite įdomių „mokslinių“ suvenyrų, o iš ant Koperniko mokslo centro esančio sodo galėsite pasigrožėti Vyslos, bulvarų, Varšuvos senamiesčio panorama bei miesto centre stūgsančiais dangoraižiais. Įdomu ne tik vaikams, bet ir tėvams.

Koperniko mokslo muziejuje rekomenduojame skirti visą dieną, nakvynės vietą su kemperiu rasite aikštelėse prie muziejaus.

2 Pažintinė Varšuva

Rekomenduojamas dienų skaičius: 1

 

Toliau tęsiame kelionę po Varšuvą ir jos senamiestį.

Kaip ir daugumoje kitų miestų, Varšuvos senamiestis yra bene labiausiai turistus viliojanti vieta. Į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą įrašytas raudonų plytų sienų apjuostas senamiestis praktiškai visas buvo atstatytas po II Pasaulinio karo. Turgaus aikštė kadaise buvo svarbiausia miesto aikštė ir visuomeninio gyvenimo centras. Aplink aikštę kūrėsi turtingi miestiečiai, pirkliai. Turgaus aikštėje galima aplankyti Varšuvos istorijos muziejų, pasakojantį miesto istoriją.

Pasivaikščiojus po senamiestį rekomenduojame apsilankyti Karalių pilyje.XVI a. pabaigoje Varšuvai tapus Lenkijos sostine šioje pilyje įsikūrę Lenkijos karaliai gyveno iki pat 1795 m. Pilis buvo ne tik karališkoji rezidencija. Joje taipogi posėdžiaudavo ir Lenkijos Seimas. Antrojo pasaulinio karo metu Karalių pilis buvo suniokota, o vėliau atstatyta. Puošniojoje Karalių pilyje dabar veikia muziejus, kuriame eksponuojami ir autentiški baldai, paveikslai.

Tęsiame kelionę ir vykstame į kitą Lenkijos dalį.

3 Aušvico koncentracijos stovykla

Rekomenduojamas dienų skaičius: iki 1 dienos

 

Aušvico koncentracijos stovykla – didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovykla, 1940–1945 m. veikusi nacių okupuotoje Lenkijoje. Stovykla pavadinta netoliese esančio Lenkijos miesto Osvencimo vokišku pavadinimu. Birkenau buvo nedidelis kaimelis netoliese, didžiąja dalimi sunaikintas vokiečių.

Buvusioje mirties stovykloje įkurtas muziejus, kurio sukrečianti ekspozicija liudija apie visišką žmogiškumo praradimą. Pamatote buvusius barakus, sargybos bokštelius, naikinimo kameras, primenančias apie tūkstančių žmonių tragediją. Čia taip pat eksponuojami buvusių kalinių asmeniniai daiktai bei skurdžią ir nežmonišką buitį atspindintys  dryžuoti rūbai, rakandai ir kalinių sukurti meno kūriniai.

 

Nakvynės vietą rekomenduojame pasirinkti aikštelę aplink Aušvicą, jų yra ne viena, tad tikrai rasite tinkamą.

Tęsiame kelionę toliau, vykstame pramogauti!

4 Pramogų parkas – Energylandia

Rekomenduojamas dienų skaičius: 1

 

2014 m. atidarytame didžiausiame Lenkijoje atrakcionų parke įrengtos trys pagrindinės zonos: Bajkolandia (skirta patiems mažiausiems), Šeimos ir Ekstremalioji. Patys mažiausi parko lankytojai galės šėlti daugybėje karuselių, traukinukų ir kitų atrakcionų. Šeimos zonoje įkurtame Vikingų kaimelyje susipažinsite su vikingų gyvenimu ir išbandysite tikrą vikingų laivą. Pašėlusia upe keliausite Džiunglių nuotykio metu, lėksite Drakono ir Bumerango traukinukais, dalyvausite interaktyvioje monstrų atakoje. Atsipūsti galėsite Šveicarijos kaimelyje, kur susipažinsite su šveicarų tradicijomis ir paragausite šveicariškų patiekalų. Ekstremaliojoje zonoje įrengti atrakcionai patiems drąsiausiems – Mayan traukinuku pakilsite į 33 metrų aukštį, Formulės 1 traukinuku lėksite 100 km/h greičiu, o Vandens traukinuku pakilsite į 60 metrų aukštį IR lėksite 110 km/h greičiu. Parke rasite atrakcionų, kuriuose karštą vasaros dieną atsigaivinsite apipilti vandeniu, o jei kam pritrūktų vandens pramogų – čia įrengtas ir vandens parkas.

 

Pramogoms skiriame visą dieną, o nakvynei vietą rasite Energylandia kempinge

5 Lenkijos deimantas – Krokuva ir aviacijos muziejus

Rekomenduojamas dienų skaičius: 1

 

Dieną pradedame nuo kelionės link Krokuvos, tačiau pakeliui labai rekomenduojame aplankyti didžiausią aviacijos muziejų Lenkijoje. Jis įsikūręs vieno seniausių Europos oro uostų, buvusio Krokuvos-Rakowice-Czyżyny oro uosto, vietoje. Ten surinkti daugiau nei 150 orlaivių, sklandytuvų ir sraigtasparnių eksponatų. Taip pat yra didžiulė variklių kolekcija. Kai kurie eksponatai yra vieninteliai pasaulyje.

 

Toliau tęsiame kelionę ir vykstame į Lenkijos deimantą – Krokuva, neretai vadinama Karalių ir bažnyčių miestu. Šiame mieste XI-XVI a. buvo įsikūrusi Lenkijos sostinė, virš senamiesčio iškilusi Vavelio kalva, kurioje kadaise gyveno Lenkijos karaliai, o visame mieste priskaičiuojama apie 40 bažnyčių. Seniausias šalies universitetas, įkurtas Krokuvoje 1364 m., pavadintas Jogailos, kuris šiame mieste buvo vainikuotas Lenkijos karaliumi, vardu.

Krokuvoje rekomenduojame aplankyti senamiestį, Vavelio kalvą, turgaus aikštę bei halę, barbakaną ir Kaziemiero kvartalą. Mėgstantiems muziejus – būtinai užsukite į Čartoriskių muziejų.

Nakvynės vietai rekomenduojame pasirinkti specialią aikštelę, esančią Krokuvoje.

6 Veličkos druskų kasykla

Rekomenduojamas dienų skaičius: 1

 

Netoli Krokuvos esančioje senojoje druskos kasykloje Vieličkoje (Wieliczka) įrengta įdomi ekspozicija, supažindinanti su druskos kasėjų kasdienybe bei požeminiu pasauliu. Tai – 2,5 km ilgio ekskursijų trasa, vedanti tuneliais, esančiais 64-135 m gylyje po žeme. Viena įdomiausių kasyklos vietų – po žeme įrengta koplyčia, kurioje visos detalės yra išdrožinėtos iš druskos. Bendras druskos kasyklų labirinto, išsidėsčiusio net 9 lygiais, ilgis – apie 300 km.

Nusileisite mediniais laipteliais į 135 m gylį ir vietinio gido lydimi eisite dideliais koridoriais patekdami į sales, kur eksponuojami druskų gavimo mechanizmai, druskų skulptūrų ekspozicijos, garsioji Kingos bažnyčia, kurioje pamatysite iš druskos išskaptuotus paveikslus, iš druskos pagamintą altorių, šviestuvus.

Kadangi toliau kelionę tęsite kitoje Lenkijos dalyje, rekomenduojame pasirinkti nakvynės vietą link Osiedle Nowe, aplink yra specialių aikštelių, praikytų pernakvoti. Jeigu nespėjate, tuomet rinkitės naktį praleisti šalia Veličkų.

7 Kelionės pabaiga – Zakopane

Rekomenduojamas dienų skaičius: 1-2

 

Tęsiame kelionę ir keliaujame link Zakponės dalies. Pirmiausia aplankome vieną iš Zakopanės terminių baseinų – Termy Gorący Potok (Szaflary, 17 km nuo Zakopanės). Jame rasite 21 maži terminiai lauko baseinai 34 – 40 ° C. Yra vaikų zona, taip pat trys nusileidimo kalneliai suaugusiems ar paaugliams. Galime pažadėti – patiks ne tik vaikams, bet ir tėvams.

Aplankę terminius baseinus vykstame į Polana Szymoszkowa – miestelį, kuriame prasideda kalnų linksmybės. Iš čia galite spręsti, kur norite – ar į kalnus, ar į geizerius, o gal į žygius su vaikais.

 

Po kalnų, prisisėmę įspūdžių, pradedame kelionę atgal – Lietuvos link.

* paros nuomos kaina skaičiuojama keliaujant 7 asmenims su Family Plus kemperiu ir nuomojantis kemperį 4-7 paroms.

Scroll to Top