Kelionė Norvegijos keliais

Tipas: Turistinė

Atstumas: 1530 km

Sudėtingumas: 1/4

Kelionė Norvegijos keliais

Google Maps nuoroda

Norvegija yra Šiaurės Europos šalis, priklausanti Skandinavijos regionui. Ji garsėja savo kalnuotu kraštovaizdžiu, nuostabiais fiordais ir svetingais žmonėmis.

Norvegijos kraštovaizdis nuostabiai įvairus. Nuo snieguotų kalnų iki vakarinės pakrantės fiordų – kelionė su kemperiu po Norvegiją leis jums keliauti įvairiais metų laikais ir skirtingomis geografinėmis sąlygomis. Šalyje yra didžiausia pasaulyje fiordų koncentracija, o garsiausias iš jų – Geirangerio fiordas – laikomas gražiausiu pasaulyje.

Kitoje spektro pusėje yra Norvegijos miestai. Ypač verta keliauti į Oslą ir Bergeną, kuriuose yra geriausio maisto, kultūros ir lankytinų vietų pasaulyje.

Nesvarbu, ar mėgstate gamtą, ar muziejus, Norvegijoje kiekvienas atras ką nors sau. 

Štai viena iš galimų kelionių po šią nuostabią šalį. Pamatysite nuostabių lauko stebuklų ir pasigrožėsite vietovės istorija. Ši kelionė nuo Oslo iki Atlanto vandenyno kelio, nuo Geirangerio fjordo iki Bergeno – leis pramogauti visai šeimai.

Pradėkime!

1 Pirmoji stotelė: atraskite Oslo miestą

Rekomenduojamas dienų skaičius: 2

Norvegijos sostinė Oslas įsikūręs pietinėje šalies pakrantėje, Oslo fjordo pakrantėje. Jis garsėja savo žaliosiomis erdvėmis ir ne kartą buvo pripažintas žaliausiu pasaulio miestu. Čia taip pat gausu muziejų, įskaitant Norvegijos jūrų muziejų ir Vikingų laivų muziejų, kuriame eksponuojami IX a. vikingų laivai.

Oslas yra nepaprastai gražus miestas, kuriame dera sena ir nauja. Jame yra keletas nuostabių senamiesčio vietų, kuriose pasijusite tarsi sugrįžę į praeitį, įsikūrusių šalia modernių dangoraižių.

Jei norite aplankyti Norvegiją, puiki galimybė pradėti kelionę Osle. Tai padės jums susipažinti su šalimi ir jos gyventojais prieš išvykstant apžiūrėti lankytinų vietų.

Aplankoma

Bygdøy pusiasalis

Vakarinėje Oslo dalyje esančiame Bygdøy pusiasalyje įsikūrę geriausi šio regiono muziejai: Vikingų laivų muziejus, Framo muziejus, Norvegijos liaudies muziejus, Kon-Tiki muziejus ir Norvegijos jūrų muziejus.

Norvegijos nacionalinė galerija

Jei esate Edvardo Muncho paveikslo "Šauksmas" gerbėjas, tiesiog privalote apsilankyti šioje galerijoje ir pamatyti jį asmeniškai. Įėjimas į galeriją nemokamas.

Frognerio parkas

Frognerio parke stovi daugiau kaip 200 XX a. menininko Gustavo Vigelando skulptūrų, ir tai yra nuostabus reginys. Įėjimas nemokamas ištisus metus.

Parkavimas

Oslo miesto automobilių stovėjimo aikštelė €€

Oslo miesto centre esantis automobilių stovėjimo garažas - tai vieta, kurios neįmanoma pranokti.

Oslo S P-hus €€

Šioje daugiaaukštėje automobilių stovėjimo aikštelėje yra švaru ir prieinama kaina.

Tollbugata parkeringsplass Vy busparkering

Švari, gerai išsidėsčiusi automobilių stovėjimo aikštelė puikioje vietoje. Automobilių stovėjimas čia nemokamas.

Maitinimas

Vakarienės restoranas (dinner restaurant) €€

Jaukus, dviejų aukštų kinų restoranas, kurio specializacija - Sičuano ir Kantono patiekalai.

Oslo restoranas €€€

Tradicinis itališkas meniu, patiekiamas erdviame valgomajame, pakabintame nuostabiais šviestuvais.

Maaemo €€€

Madingas gero maisto restoranas, kuriame siūlomi sezoniniai norvegiški patiekalai su derinamais vynais.

Nakvynė

Bogstad kempingas

Didžiausias Norvegijos kempingas, šis kempingas įsikūręs vos už 15 minučių kelio nuo Oslo centro. Kainos priklauso nuo kelionės datos.

Ramton Camping

Šis kempingas įsikūręs prie Oslo fiordo, puikioje vietoje, su daugybe patogumų. Kainos priklauso nuo kelionės datos.

Larkollen kempingas

Didelis kempingas su pėsčiųjų takais ir žaidimų aikštelėmis. Kainos priklauso nuo kelionės datos.

2 Antroji stotelė: pasigrožėkite kvapą gniaužiančiais Atlanto vandenyno kelio vaizdais

Rekomenduojamas dienų skaičius: 1

Šis kultinis zigzago formos kelias vadinamas keliais vardais: Atlanterhavsveien, Atlanterhavsvegen arba Atlanto vandenyno kelias. Jis kerta Møre og Romsdal apygardą ir keliais tiltais jungia šcherų ir mažų salų archipelagą.

Važiuodami Atlanto vandenyno keliu atsidursite praktiškai prie pat vandenyno, ypač jei tuo metu siautės audra! Jei norite pasivaikščioti ir pasigrožėti kraštovaizdžiu, greta yra tam tikslui įrengti žuvų keliai – pasivaikščiokite jais arba žvejokite

8,3 km ilgio Atlanto vandenyno kelias yra puiki vieta, kur galite pasistatyti kemperį ir pasigrožėti kvapą gniaužiančiais Norvegijos vaizdais.

Aplankoma

Askevågeno apžvalgos aikštelė

Iš šios platformos, esančios kiek daugiau nei 6 mylios į šiaurę nuo Budo, 360 laipsnių kampu atsiveria vandenyno, pakrantės ir salyno vaizdas. Įėjimas nemokamas.

Storseisund

Ilgiausias ir įspūdingiausias tiltas Atlanto vandenyno kelyje. Tai gravitacijos jėgą varžantis stebuklas, vingiuojantis nuo Averojaus salos iki Eidės. Įėjimas nemokamas.

Poilsio zona prie Eldhusojos (Eldhusøya)

Šioje poilsio aikštelėje, esančioje saloje į pietvakarius nuo Averojos, atsiveria vieni geriausių vietovės vaizdų. Įėjimas nemokamas.

Parkavimas

Lyngholmen automobilių stovėjimo aikštelė €€

Didžiulė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje yra ir tualetas, ir kavinė.

Håholmen automobilių stovėjimo aikštelė €€

Gerai įrengta poilsio vieta, iš kurios atsiveria puikūs vietovės vaizdai.

Straumsholmen automobilių stovėjimo aikštelė €€

Puiki stovėjimo vieta prie pat kelio.

Maitinimas

Bjartmars Favorittkro €€

Gražus, kaimiškas, jaukus restoranas, kuriame patiekiami vieni geriausių klippfisk regione.

Eldhuset - Atlanterhavsveien Kafe €€

Paprasta kavinė su draugišku aptarnavimu ir skaniais skanėstais.

Nana's Thaifood & Takeaway €

Puikus maistas už priimtiną kainą. Jei norite paragauti Tailando Norvegijoje, tai yra tinkama vieta.

Nakvynė

Atlanto kelio nameliuose

Ši stovyklavietė įsikūrusi Norvegijos jūros pakrantėje, už 29 km nuo Trolio bažnyčios olos ir už 4 km nuo Storseisundeto tilto. Kainos prasideda nuo Norvegijos kronų. 290 už naktį.

Skogly Camping Hustadvika

Ramus, atokiau nuo kelio esantis kempingas su daugybe patogumų. Kainos prasideda nuo NOK 250 už naktį.

Tornes Fjordcamping

Šeimos valdomas kempingas su puikiais vaizdais ir visais patogumais, kurių reikia trumpai ar ilgai viešnagei. Kaina priklauso nuo kelionės datos.

3 Trečioji stotelė: Patirkite Geirangerio fjordo baimę

Rekomenduojamas dienų skaičius: 2

Geirangerfjordas – tai fjordas Norvegijoje, Møre og Romsdal apskrities Sunnmøre regione. Visiškai įsikūręs Strandos savivaldybėje, tai 15 km ilgio Sunnylvsfjordeno atšaka.

Geirangerio fjordas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir nesunku suprasti kodėl. Kai kas jį vadina nuostabiausiu fiordu planetoje. Geirangerio fjordas garsėja aukštomis kalnų viršūnėmis, gausiais kriokliais ir giliu mėlynu vandeniu, todėl, jei esate Norvegijoje, jo negalima praleisti.

Nesvarbu, ar mėgstate gerus žygius, ar neskubias pažintines ekspedicijas, šiame fiorde yra viskas, ko tik galite norėti, ir dar daugiau. Sertifikuotas kaip tvari vietovė, parkas stengiasi mažinti neigiamą turizmo poveikį aplinkai.

Aplankoma

Geirangerio dangoraižis

Iš šio dangaus tako, esančio 5000 pėdų aukštyje virš jūros lygio, atsiveria vieni nuostabiausių vietovės vaizdų.

Norvegijos fiordų centras

Pasivažinėkite vaizdingu automobiliu iki vienos iš įspūdingiausių apžvalgos aikštelių ir sužinokite apie šių nuostabių kraštovaizdžių susiformavimą.

Hellesylt

Vos už kelių minučių kelio keltu Hellesyltas yra seniausias šalyje išlikęs vikingų uostas, kuriame galima vaizdingai praleisti popietę.

Parkavimas

Automobilių stovėjimo aikštelė Geirangerio uostas €€

Gerai įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje yra daug vietų jūsų kemperiui.

Piccolo Parcheggio €€

Švari, aiški automobilių stovėjimo aikštelė, iš kurios atsiveria įspūdingi vietovės vaizdai.

Maitinimas

Grande Fjord Hotel €€

Iš šio jaukaus viešbučio, iš kurio atsiveria vaizdas į Geirangerio fjordą ir aplinkinius kalnus, puikiai tinka atsipalaiduoti po dienos žygių.

Westerås restoranas €€€

Iš šio restorano atsiveria nuostabūs apylinkių vaizdai ir patiekiamas puikus maistas.

Viešbutis Union Geiranger AS €€€

Priešais Geirangerio krioklį esančiame aukščiausios klasės viešbutyje yra vienas geriausių šios vietovės restoranų.

Nakvynė

Geiranger Camping

Šis kempingas įsikūręs Geirangerio turistinio miestelio centre, todėl jo padėtis yra itin gera. Kaina priklauso nuo kelionės datos.

Fjordo nameliai

Gerai įsikūręs kemperių kempingas su daugybe patogumų. Kaina priklauso nuo kelionės datos.

Vinje kempingas

Centrinėje vietoje esantis kempingas su visais patogumais, kurių jums gali prireikti. Kaina priklauso nuo kelionės datos.

4 Ketvirtoji stotelė: Pasigrožėkite Bergeno žavesiu

Rekomenduojamas dienų skaičius: 2

Norvegijos pietvakarių pakrantėje įsikūrusį Bergeną supa kalnai ir fiordai, tarp jų giliausias ir ilgiausias Sognefjordas. Kadaise buvęs Hanzos sąjungos prekybos imperijos centras, dabar senojoje miesto prieplaukoje stovi spalvingi mediniai namai, turintys daug žavesio ir istorijos.

Bergenas garsėja savo universitetu, kuris savo ruožtu garsėja pasaulinio lygio muziejų kolekcijomis. Jei mėgstate istoriją, nepraleiskite Gamtos istorijos kolekcijos, Jūrininkystės muziejaus ir Kultūros istorijos kolekcijos.

Miestas labai gerai vertinamas dėl aplinkosaugos, sveikatos priežiūros ir gyvenimo kokybės. Nesvarbu, ar esate gurmanas, ar mėgstate gamtą, ar mėgstate muziejus, Bergene kiekvienas ras ką nors sau.

Aplankoma

Bryggen

Ši geltonai, raudonai ir ochros spalvomis nudažytų medinių namų eilė rytinėje krantinėje Vågen įlankoje yra viena populiariausių Bergeno lankytinų vietų.

Hanzos muziejus ir Schøtstuene

Viename seniausių Bergeno pastatų nuo 1872 m. veikia muziejus, kuriame užfiksuota 400 metų vokiečių pirklių gildijos ryšių su Bergenu istorija. Bilietų kaina - nuo 85,00 NOK.

Marijos bažnyčia

Marijos bažnyčia yra neįprastas romaninio stiliaus architektūros pavyzdys Norvegijoje ir yra seniausias Bergeno pastatas.

Parkavimas

ByGaragen €€

Didžiausia Bergene visą parą veikianti uždara atvira automobilių stovėjimo aikštelė yra puikioje vietoje.

KlosterGarasjen €€

Šioje 940 vietų automobilių stovėjimo aikštelėje yra gera vieta, ji švari ir saugi.

NordnesGarasjen €€

NordnesGarasjen yra Bergeno pusiasalio Nordneso gale, todėl jos vieta yra itin gera.

Maitinimas

Pingvinen €€

Autentiškas vakarietiškas maistas neformalioje aplinkoje, čia viskas gaminama iš vietinių ingredientų.

Selam €

Jei norite paskanauti etiopiško / eritrėjietiško maisto, negalite aplenkti šio kuklaus restorano.

Colonialen Litteraturhuset €€

Autentiškas norvegiškas maistas švarioje, minimalistinėje aplinkoje.

Nakvynė

Lone Camping AS

Didžiausias Bergeno kempingas, įsikūręs šalia Haukelando ežero, todėl jo aplinka yra idiliška. Kaina priklauso nuo kelionės datos.

Grimen Motel & Camping AS

Vos už 8 km nuo miesto centro esančiame šiame kemperių parke yra visi jums reikalingi patogumai. Kainos prasideda nuo 320 NOK už naktį.

Skogtun motelis ir kempingas

Kokybiškas kempingas kemperiams su vienais nuostabiausių apylinkių vaizdų. Kainos prasideda nuo 150 NOK už naktį.

Scroll to Top