Kelionė pas Kalėdų senelį į Laplandiją!

Tipas: Pažintinė

Atstumas: 3135 km

Sudėtingumas: 2/4

Kelionė pas Kalėdų senelį į Laplandiją!

Google Maps nuoroda

Kur praleisti Kalėdų atostogas? Pasiruoškite magiškam gruodžio mėnesiui ir keliaukite į Kalėdų Senelio šalį – Laplandiją. Kas kada nors svajojo susitikti su Kalėdų Seneliu? Tolimoje šiaurėje esanti Laplandija yra laikui nepavaldi kryptis, nes siūlo nepakartojamus kraštovaizdžius, kurie gniaužia kvapą visus metus!

Kelionę pradėkite nuo Estijos – aplankykite Tartu AHHAA mokslo centrą. Tuomet kelkitės keltu į Helsinkį, o pakeliui pas Kalėdų senelį dar aplankykite varpų muziejų bei kitas vietoves.

Patikėkite, ši kelionė įsimins ne tik vaikams, bet ir tėvams!

1 Estija - kelionės pradžia

Rekomenduojamas dienų skaičius: 1

Pradėję kelionę Lietuvoje vykstame į Estiją. Nuo čia prasideda pirmieji kelionės nuotykiai Tartu AHHAA mokslo centre. Tai vienas moderniausių muziejų pasaulyje. Vien įėjimas į šias patalpas užgniaužia kvapą ir priverčia prisiminti filmus apie ateitį. Muziejuje nėra bilietų, jie tiesiog nereikalingi. Kasoje sumokate už įėjimą, o darbuotojas nuskenuoja jūsų pirštų atspaudus. Prieinate prie įėjimo vartų ir specialiame aparate nuskenuojate savo pirštą – durys atidarytos. Sveiki atvykę į Mokslo pasaulį! Čia išbandysite veidrodžių labirintą, Miunhauzeno bokštą, nuotykių liftu nusileisite į žemės gelmes, pasivažinėsite dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Tai visiškai saugu ir leidžia suvokti, ką jaučia cirko akrobatai.

Taip pat rekomenduojame pasivaikščioti po Tartu senamiestį bei Rotušės aikštę. Jeigu turite daugiau laisvo laiko, rekomenduojame nuvykti į Lennusadam jūrų muziejų, kuris yra įsikūręs prie pat Talino miesto centro.

Šis Talino muziejus – išskirtinis, analogų neturintis visame pasaulyje. Jo aplankyti skuba žmonės iš visų šalių kampų ir kampelių. Jisai nuo Lietuvos jūrų muziejaus skiriasi gerokai, kadangi estai yra orientuoti ne į flora ir fauną, bet nori supažindinti ir sudominti žmones laivybos praeitimi bei apstulbinti tuos žmones, kurie su jūrų technika neturi nieko bendra. Lietuviai dažnai šį jūrų muziejų vadina kitais pavadinimais – Hidrolėktuvų uosto muziejus arba Talino laivų muziejus, todėl keliaudami nesusipainiokite. Kiekvienas, apsilankęs šiame muziejuje, turės galimybę susipažinti su netgi dviem šimtais įdomių eksponatų, kurie nustebins net daug ko mačiusius suaugusius bei patiks net ir vaikams. Jame eksponuojami laivai, karo artilerija. Muziejus išsiskiria savo interaktyvumu – į povandeninį laivą gali įeiti, į Suur Toll laivą gali įlipti, pasijausti kaip jūroje, o iš ginklų pašaudyti į ekrane skrendančius taikinius.

Aplankoma

AHHAA mokslo centras

moderniausias muziejus pasaulyje

Tartu senamiestis

įspūdingo grožio gatvelės

Jūrų muziejus

moderni ir inovatyvi laivų ekspozicija

Nakvynė

Galite nakvoti bet kurioje vietoje - kemperiams leidžia apsistoti visose vietose, kurios atitinka kelių eismo taisykles.

2 Kelionė keltu į helsinkį link Rovaniemi

Rekomenduojamas dienų skaičius: 1-2

Aplankę Estiją ir puikiai pamiegoję toliau tęsiame kelionę – keliamės keltu į Helsinkį. Helsinkyje, pagal galimybes, galite aplankyti „Heureca” mokslo muziejų, centrinę miesto dalį.

Visai šalia Suomijos sostinės Helsinkio, jo priemiesčio Vantaa rajone Tikkurila, jau 20 metų įsikūręs vienas įdomiausių pasaulyje mokslo populiarinimo muziejų, kurį tiesiog būtina aplankyti svečiuojantis su savo mažaisiais Suomijoje. Įėjus į „Heureca“ pastatą, nustebina šiuolaikinis, tvarkingas ir patogus interjeras. Šalia veikia ir įvairiausių mokslo populiarinimo suvenyrų parduotuvėlė, kavinukė visai šeimai. Skirtingai nuo mūsiškių muziejų, net ir žvarbiausią dieną čia sušilsi, mat viskas šildoma. Po tuo pačiu stogu įsikūręs ir įdomius dalykus demonstruojantis planetariumas, be to, yra ir kinas, rodantis spec. efektus. Tačiau pagrindinė ekspozicijos dalis – tai įvairiausi eksponatai eksperimentams, kuriuos galima tiesiog išmėginti pačiam. Pavyzdžiui, pamėginti peržengti basomis metaliniu lynu. Išmatuoti savo kūną šalia Leonardo da Vinči įžymiojo paveikslo. Apžiūrėti, kaip veikia termovizorius. Sužaisti mačą prieš draugus viename iš daugybės čia esančių žaidimų arba tiesiog pasigalynėti su kompiuteriu.

Nuo Helsinkio tęsiame kelionę link Rovaniemi Neišsigąskite, kelias tikrai neprailgs, nes pakeliui jūsų laukia dar keletas lankytinų objektų. Pirmasis objektas – šalia Oulu miesto esantis Vaskikelo varpų muziejus, kur surinkti varpai iš visų Suomijos rajonų. Keistas, o kartu ir nepakartojamas jausmas apima, kai visi varpai vienu metu įvairiausiais garsais suskamba. Tą skambesį, judindami varpus, skleisite patys. Nemanykite, kad lengva – varpai sunkūs, kai kurie iš jų sveria po kelias tonas, o sunkiausias – beveik 8-ias.

3 Kalėdų senelis

Rekomenduojamas dienų skaičius: 1-2

Aplankę varpų muziejų ir kitas apylinkes toliau keliaujame į Rovaniemi pas Kalėdų senelį! Prieš pat Rovaniemi miestelį yra yra vienas didžiausių zoologijos sodų, kuriame gyvūnai laikomi laisvėje. Jeigu turite laiko, būtinai rekomenduojame aplankyti, tikrai nenusivilsite.

Atvykus į Rovaniemi apsižvalgykite po miestelį ir, žinoma, susiplanuokite susitikimą su Kalėdų seneliu! Atkreipiame dėmesį – Laplandijoje yra du Kalėdų seneliai – vienas po žeme, mieste-tunelyje, o kitas ‘ant žemės’. Už finansinę paramą Kalėdų senelis pasirūpina ir dovanomis 🙂 Šiems vizitams skirkite bent pusę ar net pilną dieną. 

Pramogos vien susitikimu su Kalėdų seneliu nesibaigia. Norintys patirti žiemiškas suomių vaikų pramogas, gali užsukti į Ledo pilį, leistis nuo ledo kalnų ir ropoti ledo tuneliais. Taip pat rekomenduojame išbandyti elnių traukiamas roges: elniams lėtai risnojant, važiuojate užpustytais takais, mėgaujatės samių vaišėmis ir klausotės smagiai nusiteikusių samių pasakojimų apie elnius. 

Aplankoma

Kalėdų senelis

laukiamiausias kelionės svečias

Rovaniemi miestas

Kalėdų senelio miestelis

Nakvynė ir parkavimas

Nakvynės vietą ir parkavimą nesunkiai rasite tiesiog Kalėdų senelio kieme! Rekomenduojame apsistoti Shell degalinėje (kurioje iškart pamatysite ne vieną kemperį). Degalinėje yra šiltas vanduo nemokamai.

Patarimai kelionei

Visos kelionės metu rekomenduojame vandenį pasipildyti iš Shell degalinės, kadangi ten visuomet yra šildomas vanduo.

Vykstant į kelionę būtinai įsidėkite grandines ir papildomai dujų balionų. Prie -25 laipsnių temperatūros vieno baliono užtenka maždaug 2 naktims. Tad pagal planuojamų naktų skaičių pasiimkite dujų balionų.  

Keliai yra nuvalyti, švarūs, tad drąsiai aplankykite Kalėdų senelį keliaudami su kemperiu! 

Scroll to Top