Kelionė po gražiausias Kalėdines muges kemperiu: išskirtinės patirtys ant ratų

Tipas: Pramoginė

Atstumas: 2757 km

Sudėtingumas: 1/4

Kelionė po gražiausias Kalėdines muges kemperiu: išskirtinės patirtys ant ratų

Google Maps nuoroda

Kada mes kalbame apie Kalėdas, dažniausiai įsivaizduojame šiltą kambarį, šeimos susibūrimus ir dovanų maišus. Tačiau, ką jei šių metų šventes pakeistumėte nuotykiu ant ratų? Įsivaizduokite – keliaujate po gražiausias Europos Kalėdines muges su patogiu ir komfortišku kemperiu. Tai ne tik atostogos, tai tikras stebuklas ant ratų, o prisiminimai išliks ilgam.

Magiškas Vilnius: Šventinė pasaka senamiestyje

   Prieš keliaujant į kitas Europos šalis, būtina paminėti Vilniaus senamiestį, kuris lyg įpakuotas į gražiausią Kalėdų dovaną. Čia Vilniaus Žaliaskarė, šokolado aromatas. kur gi dar pamatysite tokį miestą, kur istorija ir tradicija susipina į vieną gražią Kalėdinę pasaką?

Pasivaikščioję gražiuoju vilniaus sienamesčiu kviečiame pradėti savo kelione kemperiu po gražiausias Europo muges. Kelionę pradėkime nuo Lenkijos sostinės Varšuvos.

Kalėdinės mugės Varšuvoje: Lenkijos šventinis šurmulys

Varšuva ne tik sostinė, bet ir Kalėdinės mugės epicentras. Šis nemokamas renginys, vykstantis kiekvienais metais, traukia tūkstančius lankytojų iš viso pasaulio. Vilanovo šviesų festivalis žavi tūkstančiais kalėdinių šviesų, skulptūromis ir gėrimais, o Orientali Kalėdų mugė Azijos ir Pacifiko muziejuje leidžia susipažinti su skirtingomis kultūromis ir įsigyti unikalių dovanų.

Turgaus aikštėje įsikūrusi mugė tampa nuostabių amatininkų dirbinių, kalėdinių dekoracijų ir skanių gėrimų bei valgių rojumi. Įkvėpkite šventinę nuotaiką ir leiskitės į magišką dovanų paiešką Varšuvoje!

Berlynas: Gendarmenmarkt – Kalėdų Karalienė

Kelionę tęsiame į Vokietijos sostinę – Berlyną. Ir žinoma mūsū tiklsas – Kalėdų mugė. Juk būtent vokiečiai garsėja vienomis giliausių šių mugių tradicijų! Miestai puošiasi, prekeiviai dėliojasi ir siūlo visokiausias gėrybes, o nuo skanumynų kvapo galima ir apalpti Viso mieste bus net keliasdešimt mugių, tad klajoti ir mėgautis bus galima į valias. Nesvarbu, ar nori kažko pasakiško, madingo ar labiau miestietiško – kiekvienas atras kažką savo.

Berlyne jau kvepia karštu vynu, skrudintais migdolais ir visose didesnėse miesto aikštėse įsitaiso kalėdiniai turgūs, kuriuose galima ir pirkti, ir pramogauti, ir ragauti. Berlyne kasmet veikia virš 80 kalėdinių turgų. Gražiausiais pripažinti Žandarų turgus (Gendarmienmarkt), Spandau ir prie Šarlotenburgo rūmų esantys turgūs. Prie Berlyno rotušės esančiame didžiausiame turguje aplink Neptūno fontaną galima čiuožti pačiūžomis, joti ant ponių ir nuo apžvalgos rato pažvelgti į Berlyną iš viršaus.

Potsdamo aikštėje galima nučiuožti ant padangos nuo kalno, o Aleksandro aikštėje užlipus į namelio-malūno viršų, galima išgerti alaus. Kulturbrauerei esančiame skandinaviškame turguje galima paragauti elnienos kepsnio, išgerti glogo ir sušilti jurtoje.

Drezdenas: Kalėdinė mugė Vokietijoje

Drezdeno „Striezelmarkt“ – tai seniausia Vokietijos Kalėdinė mugė, kuri gyvuoja nuo 1434 metų. Atvykę į Drezdeną, įžengsite į pasakos pasaulį. Gatvės papuošiamos tūkstančiais šviesų, o senamiestis atrodo kaip iš pasakos knygos.

Drezdeno turgaus aikštėje kvapą gniaužiantis skanių gėrimų aromatas, įspūdingos skulptūros ir šventinė atmosfera sudarys nepakartojamą įspūdį. Čia galėsite mėgautis senosiomis tradicijomis ir išskirtiniais rankų darbo gaminiais.

Niurnbergas: Kalėdinė Mugė Vokietijoje

Po Drezdeno leiskitės į Niurnbergą, kur „Christkindlesmarkt“ pasitiks jus kaip Kalėdinė pasaka antikvarinių stendų šešėlyje. Ši Kalėdinė mugė garsėja išskirtiniais rankų darbo gaminiais, kalėdiniais žaislais ir skanėstais. Įsitraukite į Vokietijos tradicijas ir patirkite unikalų Niurnbergo „Christkindlesmarkt“ šviesą ir spalvas. Tai puiki vieta atrasti dovanas ir pamatyti, kaip miestas paverčiamas kalėdine pasaka.

Kelnas: gotiški pastatai, vokiški gardumynai ir Kalėdiniai nuotykiai

Kelne, Vokietijos mieste, tarp gotiškų pastatų ir kvapnių vokiškų gardumynų, Kalėdų nuotykiai įgauna ypatingą spalvą. Tai ne tik vieta, kur galėsite apžiūrėti gotiškų pastatų architektūrą, čia jausite ypatingą Kalėdų magiją aplink save.

Kelnas garsėja ne tik savo istoriniu paveldu, bet ir kalėdiniu šventiniu šurmuliu. Čia šventinėmis dienomis tampa lyg pasaka, kuomet senovinių pastatų kontūrai nusipuošia šviesomis, o gatvės prisipildo Kalėdiniais prekybiniais nameliais. Leiskitės į kvapų ir skonių kelionę per Kalėdinius turgelius.

Kopenhaga: spalvingos gatvės, pasakų atmosfera ir Kalėdiniai turgeliai

Čia spalvingos gatvės pradeda švytėti ir kalėdiniai turgeliai puošiasi įvairiomis šventinėmis dekoracijomis. Leiskitės į kelionę per šį miestą, įsimylėkite Nyhavn uostą, kur pastelinių namelių gretose vyksta tikras kalėdinis šou.

Kopenhaga kviečia pabusti pasakų pasaulyje, kur spalvos, šviesos ir kalėdiniai stebuklai įgauna naują prasmę. Pasivaikščiojęs šio miesto gatvėmis, pajausite pasakų magiją, kurios neprilygs jokiai kitai kalėdinės kelionės patirčiai. O Nyhavn uostas, su savo spalvingais laivais ir kalėdinėmis šviesomis, taps vieta, kur susipins miesto pulsas su šventinio džiaugsmo bangomis.

Kopenhaga kviečia įsiklausyti į pasakų balsą ir mėgautis kalėdiniais turgeliais, kuriuose galima rasti unikalių dovanų ir pasijusti kaip tikrasis Kalėdų stebuklas.

Grįžimas į Lietuvą keltu: Baltijos Kalėdiniai stebuklai

Kelionė iš Kopenhagos į  Karlshamną ir grįžimas keltu į Lietuvą.

Pasilepinus Kopenhagos kalėdiniu šurmuliu ir pasakiška atmosfera, jūsų kelionė tęsis link Švedijos miestelio Karlshamnas. Šis miestelis žinomas ne tik dėl savo istorijos ir unikalios atmosferos, bet ir kaip puikus perėjimo taškas į Baltijos jūros pakrantę.

 Karlshamnas yra tikras Švedijos perliukų kraštas. Šis miestelis kviečia pasinerti į švedišką tradicijų pasaulį, kuriame senovinis architektūros stilius dera su šiuolaikiškumu. Šios vietos jaukios gatvelės grindžiamos akmenimis, namai puošiami kalėdinėmis šviesomis ir dekoru, kuris kviečia pasimėgauti jaukia atmosfera.

Praleiskite šventinę naktį šiame miestelyje, kuriame pasijusite kaip tikroje jaukioje pasakoje. Restoranai pasiūlys jums autentiškus Švedijos patiekalus, o Kalėdinės mugės kvapu pilna aikštė leis jums įsigyti dar pasimėgauti besibaigiančios kelionės akimirkomis.

Po praleisto laiko  Karlshamne, pradedame kelionę grįžimui į Lietuvą. Pasirinkę keltą, galėsite mėgautis Baltijos jūra, o tai bus ne tik grįžimas namo, bet ir papildoma kelionė su jūros panoramomis.

Keltai iš Švedijos į Lietuvą – puiki alternatyva kelionei žeme, taupanti Jūsų laiką. Itin patogus maršruto Karlshamnas-Klaipėda tvarkaraštis leidžia rinktis iš kasdienių išvykimų, todėl kelionę planuokite Jums patogiu metu.

Keltai iš Švedijos išvyksta kas vakarą, o jau kitą rytą galėsite tęsti kelionę Lietuvoje. Keliaudami nevaržykite savęs – keliaukite savo kemperiu, naudokitės neriboto bagažo privalumais ir ilsėkitės kol plaukiate.

Grįžimas į Lietuvą keltu ne tik užbaigs kelionę ant ratų, bet ir suteiks galimybę pasinerti į jūrinę kelionės romantiką. Tai bus Jūsų jūros kelias į namus, pilnas nuostabių  Baltijos vaizdų.

Atplaukę Klaipėdos uostą, kelionę toliau tęsiame kemperiu link sostinės – Vilniaus

Scroll to Top