Nepamirštama kelionė po Ispanijos Estremadūrą

Tipas: Pramoginė

Atstumas: 395 km

Sudėtingumas: 1/4

Nepamirštama kelionė po Ispanijos Estremadūrą

Google Maps nuoroda

Šis kelionės maršrutas iš Malagos link Madrido driekiasi į pietvakarius, kad supažindintų su dviem mažiausiai lankomomis Ispanijos vietovėmis: Ekstremadūra ir Kastilijos La Manča.

Pajudėję iš Malagos, KEMPERIAI 365 nuomos aikštelės.

Pradėkite savo kelionę aplankydami kai kuriuos seniausius regiono miestus. Truhiljas, Kaceresas ir Merida – visi jie yra puikūs, turtingos praeities pavyzdžiai.

Galiausiai, prieš pasiekiant Ciudad Real ir Toledo miestus, turėsite galimybę atsipūsti prie Puerto Peñjos tvenkinio – puikioje vietoje vandens sporto mėgėjams.

1. Truchiljas ir Kaseresas, konkistadorų šalis

Ekstremadūra Ispanijai padovanojo dvi svarbias dovanas: konkistadorus ir iberinį kumpį („jamón ibérico“). Būtent iš šio regiono kilę kai kurie didžiausi Amerikos užkariautojai. Hernán Cortés, Francisco Pizarro, Vasco Núñez de Balboa ir Francisco de Orellana – tai tik keli garsūs vardai.

Pirmasis jūsų kelionės iš taškas – Truhiljas, nuostabiai išsilaikęs viduramžių miestelis. Čia gimė Peru užkariautojas Francisco Pizarro ir pirmasis visą Amazonės upę perplaukęs Francisco de Orellana (iš pradžių upė vadinta Orellanos vardu).

Skirkite pusdienį pasigrožėti pagrindine aikšte, senais rūmais ir bažnyčiomis bei pilimi. Paragaukite „jamón ibérico“ vienoje iš barų Plaza Mayor aikštėje – miesto centre, kur stovi įspūdinga Pizarro statula.

Tęskite kelionę ir pasukite link provincijos sostinės – Kasereso, kurio senamiestis yra laikomas vienu geriausiai išlikusių visame Europos žemyne.

Vos tik žengsite Kasereso siauromis senosiomis gatvėmis, pasijusite lyg nukeliavę į viduramžius. Puikiais aukso spalvos akmenimis grįstos gatvės, rūmai, bažnyčios ir vienuolynai nukelia jus į šlovingą miesto praeitį.

Rekomendacijos:

Rekomenduojama trukmė:
 2-3 dienos

Aplankyti

 • Toledo katedra: Nepraleiskite įspūdingos meno kolekcijos.
 • Kristaus Šviesos mečetė ir Šv. Marijos Baltosios sinagoga: Vienos seniausių Ispanijoje.
 • Mirador del Valle: Nuostabi Toledo panorama kitapus kertančios upės fone.

Maistas:

 • El Trebol: $$ (vidutinės kainos) – Geros tradicinės tapas.
 • Bar Ludeña: $ (ekonomiškas) – Paragaukite Carcamusas, vietinio delikateso.

Nakvynė
Camping El Greco: $$ (vidutinės kainos) – Už miesto ribų, prie upės

2. Merida ir Puerto Peñjos tvenkinys

Nukeliaukime dar šiek tiek į praeitį – nuo Viduramžių iki Romos imperijos. Šiame nuostabiame maršrute po Estremadūros regioną jūsų sekanti stotelė bus Merida, miestas įkurtas 25 m. pr. Kr. Imperatoriaus Augusto įsakymu pavadinimu Emerita Augusta.

1993 m. paskelbtas UNESCO pasaulio paveldo objektu, Meridos archeologinis ansamblis yra vienas įspūdingiausių šalyje. Romėnų teatras ir amfiteatras, Romos cirkas, tiltas per Gvadianos upę ir daugybė kitų pastatų bei griuvėsių stebina savo išsisaugojimo būkle ir grožiu.

Palikite senąją architektūrą ir pasilepinkite gamta. Kemperiu važiuokite į rytus link Puerto Peñjos tvenkinio, slaptos vietos, žinomos tik vietinių ir idealiai tinkančios vandens sportui. Plaukiojimas, plaukimas kanojomis ir motorinėmis valtimis – visa tai yra smagi veikla, kurią galite išbandyti tvenkinyje.

Netoli Puerto Peñjos apsilankykite Pueblos de Alkosero senamiestyje, kurio pilis siūlo nuostabius tvenkinio ir viso regiono vaizdus.

Rekomendacijos:

Rekomenduojama trukmė:
 2-3 dienos

Aplankyti

 • Romėnų archeologinis ansamblis Meridoje
 • Alkosero miestelis

Maistas:

 • „De Tripas Corazón“ Meridoje.
 • „Playa Puerto Peña“

Nakvynė
Kempingas „Puerto Peña“: Įsikūręs tiesiai prie tvenkinio.

3. Siudad Realio provincija

Iš Ekstremadūros keliaujame į Don Kichote’o žemę – La Mančą. Šio kelionės metu jūsų laukia sustojimas viename pagrindinių La Mančos miestų – Siudad Realiuje, dažnai vadinama šio regiono sostine.

Siudad Realis – nedidelis miestas, kurį puikiai galima apžiūrėti pėsčiomis. Čia verta pamatyti įspūdingą romaninio stiliaus katedrą ir Santjago bažnyčią. Senamiesčio šiauriniame gale stovintys Toledo vartai – nuostabus gotikinio stiliaus karinių vartų pavyzdys.

Mieste taip pat įsikūręs Don Kichote’o muziejus – nedidelis nemokamas muziejus, kuriame eksponuojami su romanu susiję meno kūriniai ir rengiamos multimedijos priemonės apie Servanteso laikotarpį.

Būtinai paragaukite tradicinio patiekalo – migų (migas), kuris tiesiogiai reiškia „duonos trupiniai“. Gaminami iš mažų pasenusios baltos duonos gabaliukų, sumaišytų su česnaku ir pakepintais lašiniais arba alyvuogių aliejuje pakepinta šonine.

Nepamirškite, kad Manchego sūris yra vienas garsiausių ispaniškų sūrių, o La Mančoje taip pat gaminama daug puikios kokybės raudonojo vyno. Štai ir turite savo dienos pietų meniu! Po jų keliaukite link Toledo, vietoje nakvynės Siudad Realiuje.

Rekomendacijos:

Rekomenduojama trukmė:
1 diena

Aplankyti

 • Ciudad Real katedra ir Šv. Jokūbo bažnyčia
 • Toledo vartai
 • Don Kichote’o muziejus

Maistas:

Mesón Octavio Jei yra, paragaukite migas (tradicinis patiekalas iš duonos ir kitų ingredientų).

Parkingas
Ciudad Real miesto centras: kelios privačios automobilių stovėjimo aikštelės miesto centre

4. Toledo: Trijų kultūrų miestas

Toledo tituluojamas Trijų kultūrų miestu dėl to, kad jo siaurose kalvotose vingiuotuose gatvelėse ilgą laiką taikiai sugyveno krikščionys, žydai ir musulmonai.

Senamiestis įsikūręs ant kalno viršūnės, iš trijų pusių jį supa Tajo upė. Pavažiavus kemperiu link miesto, atsiveria nepamirštamas vaizdas į tolį tolstantį Toledo.

Nuo 1987 m. Toledo saugomas UNESCO kaip Pasaulio paveldo objektas. Čia gausu viduramžių bažnyčių, sinagogų ir mečečių. Išlikę ir seni miesto sienų fragmentai su vartais bei legendiniai romėnų tiltai – Alkantaros ir San Martino.


Rekomendacijos:

Rekomenduojama trukmė:
1 diena

Aplankyti

 • Toledo katedra
 • Kristaus Šviesos mečetė ir Šv. Marijos Baltosios sinagoga
 • Mirador del Valle

Maistas:

Restoranas El Trebol
Restoranas Bar Ludeña

Nakvynė
Camping El Greco

5. Nacionalinis Monfragų parkas: Viduržemio jūros miško perlas

 
Monfragė, vienas iš 15 Ispanijos nacionalinių parkų, yra didžiausias ir geriausiai išsilaikęs Viduržemio jūros miško plotas pasaulyje. Parkas įsikūręs prie Tajo ir Tietaro upių santakos. Čia aptiksite net 280 stuburinių rūšių, iš kurių daugiau nei 200 – paukščiai. Be abejo, ryškiausia Monfragės žvaigždė – Iberijos imperatorinis erelis – Monfragüe žvaigždė.

Pasiimkite žiūronus ir praleiskite popietę stebėdami paukščius. Tai viena unikaliausių parko pramogų.

Be laukinės gamtos stebėjimo, Monfragėje taip pat verta pasivaikščioti pėsčiomis, dviračiu ar pasijodinėti žirgais. Yra keletas pažymėtų takų, kuriuos galite ištyrinėti, tačiau norint patekti į kai kurias vietas, reikės leidimo. Vandensportas parke draudžiamas, tačiau už jo ribų, tiek Tajo, tiek Tietaro upėse, galima išsinuomoti baidarę.

 

Rekomenduojama trukmė:
2-3 dienos

Aplankyti
Monfragüe nacionalinio parkas

Maistas:
Restoranas „Monfragüe“ (parko teritorijoje)
„Carbajal“ (pie pietinės parko dalies)

Nakvynė
Kempingas „Parque Nacional de Monfragüe“ (pie šiaurinės parko dalies)

Scroll to Top