Savaitgalio kelionė į Lenkiją – Krokuva, Veličkos ir Ojcovas

Tipas: Pažintinė, pramoginė

Atstumas: 1638 km

Sudėtingumas: 1/4

Savaitgalio kelionė į Lenkiją – Krokuva, Veličkos ir Ojcovas

Google Maps nuoroda

Artėja savaitgalis ir norisi trumpo pabėgimo? O gal dar neteko keliauti su kemperiu ir norite išmėginti? Tuomet šis maršrutas kaip tik jums! Ilgojo savaitgalio kelionė į kaimyninę Lenkiją, kuriose įspūdžių tikrai nepritruksite!

Šiame maršrute aplankysite Krokuvą, žymiasias Veličkos druskų kasyklas bei vieną vaizdingiausių Ojcovo parką.

1 Vaizdingiausias Ojcovo parkas

Rekomenduojamas dienų skaičius: 1

Pradėję kelionę Lietuvoje vykstame per Lenkiją į Ojcovo nacionalinį parką.

Ojcovo Nacionalinis Parkas yra Mažosios Lenkijos vaivadijoje, maždaug 16 km. į šiaurę nuo Krokuvos. Tai yra tikras gamtos stebuklas, garsus nepaprastu gamtos grožiu, vaizdingomis pilimis, romantiškais griuvėsiais. Dauguma pilių buvo pastatytos valdovo Kazimiero Didžiojo laikais ant sunkiai prieinamų uolų ir turėjo ginti Lenkijos Karalystės sienas, dėl sunkiai prieinamų vietų buvo pavadintos „Erelių lizdais“.

Jeigu dar turite jėgų, galite aplankyti Ogrodzieneco pilį. Tai – viena galingiausių ir įspūdingiausių gynybinių pilių, kuri pradėta statyti 1350 m. karaliaus Kazimiero paliepimu ir smarkiai sugriauta švedų karo metu.

Toliau tęsiame kelionę į Krokuvą. 

2 Lenkijos deimantas - krokuva

Rekomenduojamas dienų skaičius: 1

Krokuva neretai vadinama „Lenkijos deimantu“, o taip pat Karalių ir bažnyčių miestu. Šiame mieste XI-XVI a. buvo įsikūrusi Lenkijos sostinė, virš senamiesčio iškilusi Vavelio kalva, kurioje kadaise gyveno Lenkijos karaliai, o visame mieste priskaičiuojama apie 40 bažnyčių. Seniausias šalies universitetas, įkurtas Krokuvoje 1364 m., pavadintas Jogailos, kuris šiame mieste buvo vainikuotas Lenkijos karaliumi, vardu. 

Krokuvoje rekomenduojame aplankyti senamiestį, Vavelio kalvą, turgaus aikštę bei halę, barbakaną ir Kaziemiero kvartalą. Mėgstantiems muziejus – būtinai užsukite į Čartoriskių muziejų. 

Tęsiame kelionę toliau, vykstame į paskutinį kelionės objektą – Veličkų druskų kasyklas. 

3 Veličkos druskų kasykla

Rekomenduojamas dienų skaičius: 1

Netoli Krokuvos esančioje senojoje druskos kasykloje Vieličkoje (Wieliczka) įrengta įdomi ekspozicija, supažindinanti su druskos kasėjų kasdienybe bei požeminiu pasauliu. Tai – 2,5 km ilgio ekskursijų trasa, vedanti tuneliais, esančiais 64-135 m gylyje po žeme. Viena įdomiausių kasyklos vietų – po žeme įrengta koplyčia, kurioje visos detalės yra išdrožinėtos iš druskos. Bendras druskos kasyklų labirinto, išsidėsčiusio net 9 lygiais, ilgis – apie 300 km.

Nusileisite mediniais laipteliais į 135 m gylį ir vietinio gido lydimi eisite dideliais koridoriais patekdami į sales, kur eksponuojami druskų gavimo mechanizmai, druskų skulptūrų ekspozicijos, garsioji Kingos bažnyčia, kurioje pamatysite iš druskos išskaptuotus paveikslus, iš druskos pagamintą altorių, šviestuvus. 

Po Veličkų druskų kasyklų pradedame grįžimą link Lietuvos. 

Scroll to Top