Šiaurės Ispanija: maisto ir vyno kelias

Tipas: pažintinė, maisto

Atstumas: 6270 km

Šiaurės Ispanija: maisto ir vyno kelias

Google Maps nuoroda

Šiaurės Ispanijos kelionės maršrutas apima žvejų kaimelius Baskų (Basque) pakrantėje, įspūdingą Sebastiano miestą, o pakeliui į La Rioją turėsite galimybę mėgautis nepaliesto Siera de Urbasos miško grožiu. Baskų kraštas yra ne tik viena turtingiausių Ispanijos vietovių, bet ir daugumo vertinama pagal geriausią maistą visoje šalyje.  San Sebastianas po Kyoto (Japonija) yra antras miestas pasaulyje, turintis daugiausiai „Michelin“ žvaigždučių pagal kvadratinius metrus. Tai nereiškia, kad jums reikės daug išleisti, kad galėtumėt pasimėgauti geriausia virtuve – tiesiog baskai yra labai reiklūs savo maistui.
La Rioja regionas visame pasaulyje garsėja puikiais vynais. Nors dauguma žmonių žino tik Riojas raudonuosius vynus, tačiau baltieji vynai taip pat nenusileidžia kokybei ir geriausiam skoniui.  

1 BERMEO, URDAIBŲ BIOSFEROS REZERVATAS IR GERNIKA

Rekomenduojamas dienų skaičius: 2-3

Bermeo – vienas pagrindinių žvejų kaimelių Bakų pakrantėje. Kelios minutės į šiaurę nuo Bermeo yra Gaztelugatxe – salelė, sujungta su žemynu įspūdingu dirbtiniu tiltu. Salos viršuje stovi X-ojo amžiaus ermitažas, skirtas Jonui Krikštytojui, kuris jums gali atrodyti pažįstamas, todėl, kad ši vieta, dėl savo dramtiško kraštovaizdžio, buvo naudojama kai kuriems „Sostų karų“ epizodams filmuoti.  Į pietus nuo Bermeo rasite Urdaibai upės žiotis – nuostabaus grožio biosferos rezervatą, kurį tikrai verta pamatyti.

Toliau į pietus nuvyksite į Gerniką (Guernica). Šis senasis baskų miestelis yra įamžintas garsiojoje Picasso nuotraukoje, smerkiančioje žiaurius nacių lėktuvų bombardavimus, kuriuos miestas patyrė per Ispanijos pilieitnį karą. Jo metu žuvo 1654 žmonės, todėl prieš tęsiant kelionę kviečiama išreikšti pagarbą.

Šiaurės Ispanija kemperiu

Aplankoma

Ecole du Vin

kaimelis su žvejų muziejumi;

Gaztelugatxe

mėgaukitės jūros vaizdais vaikščiodami po salos ermitažą;

Urdaibai

nuostabaus grožio peizažas;

Gernika

istorinis baskos kaimas, taikos simbolis.

Parkavimas

SGGPB (Parc des Allées de Chartres) €€€

nemokama automobilių aikštelė Bermeo mieste.

Gautegizas-Arteaga

puikiai tinka aplankant Urdaibai.

Maitinimas

Asador Cannos €€€

Bermeo, vaizdas toks pats nuostabus, kaip ir vaizdai.

Almiketxu €€€

modernus bistro centre

Nakvynė

Le Village du Lac, Bordo €€€€ -

tarp Bermeo ir Urdaibai su puikiais atsiveriančiais vaizdais.

2 SAN SEBASTIANAS, KULINARIJOS ROJUS

Rekomenduojamas dienų skaičius: 2-3

Maršrutas toliau tęsiasi aplankant San Sebastiano – vieną gražiausių Ispanijos miestų. Įlanka Bahia de la Concha – nepaprasto grožio kriauklės formos vietovė, kurioje susikerta du paplūdimiai ir salos įlanka viduryje.   San Sebastianas yra nutolęs 20 km nuo Prancūzijos sienos, o jo architektūra atspindi šį faktą – neretai šis miestas pavadinamas mažuoju Paryžiumi.  

Be pasivaikščiojimo po šį nedidelį įspūdingą miestelį, kita pramoga yra paragauti geriausio maisto pasaulyje. Nuo 3 žvaigždučių „Michelin“ restoranų iki kuklių pinčos (pintxos) barų – San Sebastianas (kitaip vadinamas Donostija) yra maisto mėgėjų rojus. Užsukite į Parte Vieja, senąjį kvartalą, kur rasite ištisus barus, kviečiančius pasimėgauti pinčomis ir txakoli – vietiniu rūgščiu baltuoju vynu, kuris puikiai dera su tradiciniu užkandžiu. Už San Sebastiano, pakrantėje taip pat yra išsidėstę keli nedideli kaimeliai, kuriuos verta aplankyti – Getarija, Zarauz ir Hondarribia. Rekomenduojame Getarijoje įsigyti ant grotelių keptą karšį Getarijoje. Skoniu nenusivilsite!Šiaurės Ispanija kemperiu

Aplankoma

Bahia de la Concha

nuostabi įlanka pasivaikščiojimui;

Pilato kopa

atsiveria nuostabūs miesto vaizdai;

Le teich

žvejų kaimelis su puikiais jūros gėrybių restoranais;

Hondarribija

senasis kvartalas su senų žvejų namais;

Parkavimas

Berio

Kemperio automobilių stovėjimo aikštelė € nuo kurio veda dviračių takas iki miesto centro.

Maitinimas

"Skiff Club" viešbutyje "Haitza” €€€ -

rekomenduojame užsisakyti grybų.

La Cuchara de San Telmo €€

aukščiausios kokybės pinčos.

Ganbara €€

puikus tradicinių pinčų pasirinkimas.

Fuego Negro €€€

pačios geriausios pinčos.

Nakvynė

Kempingas Igara €€

artimiausias nuo San Sebastiano miesto.

3 SIERRA DE URBASA – KERINTIS MIŠKAS

Rekomenduojamas dienų skaičius: 1

Pirmų dienų maršrutas sudarytas pasyvioms pramogoms ir virtuvėspažinimui, atėjo laikas aktyviai pajudėti. Sierra de Urbasa – idealus miestas pajudėjimui, esantis pusiaukelėje tarp San Sebastiano ir Logronjo. Tai mažas ir nepaliestas žmogaus gamtos parkas su nuostabiu mišku.  

Yra keletas pėsčiųjų takų maršrutų, kurių ilgis yra nuo 7 iki 18 km, o didesniems entuziastams net ir trys maršrutai po 18–30 km. Pasivaikščioję pažintiniais takais, pasistiprinkite ragaudami sūrio (Idiazabal), pagaminto iš avies pieno bei laukinių grybų.Šiaurės Ispanija kemperiu

Aplankoma

Port de Pêcheurs

keliaukte pėsčiomis arba su dviračiu bei mėgaukitės miško grožiu.

Parkavimas

Maitinimas

Asador Alai Taberna €€

pasimėgaukite grill maistu bei jūros gėrybėmis.

Nakvynė

Oyam kempingai €€€

geriauias pasirinkimas pažindinantis su Urbasu.

4 LOGRONJAS, LA RIOJA VYNO REGIONO SOSTINĖ

Rekomenduojamas dienų skaičius: 2

La Rioja – vyno regionas, kuriame yra šimtai vyno daryklų – galite paragauti ar nusipirkti vyno. Kai kurios daryklos siūlo net ir apgyvendinimą, kad galėtumėte ragauti vyną nesirūpindami dėl vairavimo.   

Logronjas – regiono sostinė, pilnas miestas gyvybės, kuriame kviečiame užsukti į barus ragaujant ispaniškus užkandžius bei geriant vieitnį vyną. Taip pat verta aplankyti katedrą ir pasivaikščioti po senąjį kvartalą. Tam užteks ir vienos dienos. Grįžtant į Bilbao verta užsukti į Haro – pagrindinį visos La Riochos vyno gamybos centrą. Netoliese yra daug vyno daryklų, pats miestelis yra puiki vieta papietauti prieš ilgą kelionę namo. 

Šiaurės Ispanija kemperiu

Aplankoma

Château Lynch-bages

aplankykite katedrą, išragaukite tapas;

Haro

aplankykite vynines;

Parkavimas

Pintor Rosales

nemokama automobilių stovėjimo aikštelė netoli Logrono miesto centro.

Maitinimas

Kavinė "Cafe Lavinal” €€€

fusion maistas Logronjo mieste.

Peregrino San Juan €

fantastiški tapos Lagrono mieste.

El Rincon del Noble €€

tradicinis maistas Haro mieste.

Nakvynė

Municipal Gabarreys kempingas €€€

puiki vieta prie upės Haro mieste.

Scroll to Top